Funkce

PPC Robot je reportovací nástroj pro Google Ads a Sklik, který PPC specialistům přináší skvělý přehled o spravovaných kampaní, pomáhá jim s prioritizací úkolů a upozorňuje je na případné problémy a příležitosti, jak své kampaně zlepšit.

V rozhraní PPC Robota si připravíte jednoduché i velmi komplexní úlohy, které pak PPC Robot bude pravidelně spouštět. Výsledky pak můžete snadno kontrolovat v Google Spreadsheets.

Podívejte se na základní výčet užitečných funkcí.

URL Checker

Každého inzerenta a PPC specialistu zamrzí, když zbytečně inzeruje na nefunkční landing page. PPC Robot snadno a jednoduše projde všechny URL adresy použité v inzerátech, klíčových slovech i rozšířeních a najde ty, které vracejí chybu (například 404, 500). Připraví Vám přehledný report, ve kterém okamžitě uvidíte, kde je problém. PPC Robot při procházení webu také sestaví seznam odkazů, které obsahují přesměrování na jinou stránku, což problém být může, ale nemusí - to je už na Vašem uvážení. Přestože je kontrola URL adres velmi náročná na web klienta, snaží se ho PPC Robot zbytečně nezatěžovat, a tak například nikdy nejde na vstupní stránku dvakrát, i pokud je URL použitá na více místech na Vašem reklamním účtu.

Přehrát: Práce s URL Checkerem

Dokumentace: URL Checker


Přehledný report všech Vašich účtů

Pokud spravujete více reklamních účtů, tak se tento report jistě stane Vaším nejoblíbenějším. PPC Robot Vám na jednom listu vytvoří přehledný report Vámi definovaných důležitých metrik pro všechny Vaše účty. Můžete tak jedním letmým pohledem odhalit problémy nebo nevyužitý potenciál. Můžete si navíc nastavit notifikace nebo si každý den nechat posílat ty nejzásadnější problémy a příležitosti do emailu. Jak dlouho by Vám trvalo ručně zkontrolovat stovky účtů v Google Ads a Seznam Skliku? S PPC Robotem to zvládnete na pár kliknutí.

Dokumentace: MCC Report

Vlastní reporty

Vlastní reporty jsou nejmocnější, ale také nejnáročnější funkcionalitou PPC Robota. Získáte úplnou kontrolu a svobodu v nadefinování vlastního reportu na všech úrovních správy PPC kampaní. Chcete získat aktuální výkon nejlepších slov s meziročním porovnáním obratu a nákladů s trendovými grafy? Ani takový úkol není pro PPC Robota problém - naučili jsme ho totiž 200 našich interních metrik, které jste pro tyto typy reportů vždy potřebovali, ale neměli. Ať už se jedná o meziroční porovnání, skóre kvality na úrovni kampaně, trendový graf podílů zobrazení nebo počet ztracených konverzí. To vše můžete v reportu použít. Naše metriky můžete samozřejmě použít i pro filtrování a notifikace při problémech.

Přehrát: Práce s Custom reportem

Dokumentace: Custom Report

Report skóre kvality

Podívejte se na dlouhodobý stav a trend relevance Vaší inzerce z pohledu skóre kvality. Snadno zjistíte, kde máte mezery a jaký je trend jednotlivých metrik jako jsou Relevance reklamy, Očekávaná míra prokliku a nebo Relevance vstupní stránky. Díky tomu můžete najít problém nebo naopak prostor k optimalizaci.

Shopping Audit

Věděli jste, že Google Ads API Vám může dát report výkonu Vašich produktů, i když na to nemáte připravenu podrobnou strukturu kampaní? Díky Shopping reportu dokážete najít správné rozdělení shopping kampaní. Podívejte se na trendy top produktů, značek i produktových skupin, a to klidně za poslední 2 roky. Vše přehledně v reportu na stisknutí tlačítka myši.

A/B/N Testing reklam

Chtěli byste vědět, která reklama lépe funguje? Pro uživatele Skliku i Google Ads nabízí PPC Robot velmi pokročilý A/B/N testing reklam. Díky němu najdete sestavy, kde je jedna z reklam se statistickou jistou lepší, než jiné. Stačí report aktivovat a počkat si na dostatek dat k vyhodnocení.

Dokumentace: A/B/N Test

Přehledný report rozšíření

Tento report Vám jednoduše pomůže najít reklamní sestavy a kampaně, které nepoužívají Vámi preferovaná rozšíření. Každému správci PPC kampaní se může stát, že zapomene přidat nový formát, nebo kampaň přehlédne. S reportem rozšíření rychle zjistíte, kde Vám jaká rozšíření chybí a můžete to hned napravit. Pár kliknutí - a je to!

Přehrát: Práce s reportem Ad Extensions

Dokumentace: Ad Extensions

❤️ Google Sheets & Excel

Pro opravdu velké reporty mohou být Google Sheets pomalé. Pro některé uživatele je proto pohodlnější použít MS Excel. V PPC Robotovi je proto možné nastavit výstup každého reportu jak do Google Sheets tak do Excel souboru, který je následně uložen na Váš Google Disk. Chcete si vytáhnout z Vašeho ohromného Sklik účtu vyhledávací dotazy za poslední dva roky? S PPC Robotem to není problém!

Líbí se ti PPC Robot? Nebuď hamoun a poděl se s přáteli!

Že ses ještě nerozhodl?

Nevadí, můžeš na měsíc vyzkoušet trial verzi zdarma.
© 2020 PPC-Robot.net
Made with ❤️ Lynt
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram